Konsultacja Behawioralna

Indywidualne spotkania poświęcone terapii zaburzeń zachowań w formie bezpośredniej bądź online. Mają na celu rozwiązaniu problemu z psem oraz poprawę relacji na linii pies-opiekun.

PRZEBIEG TERAPII

Pierwsza konsultacja behawioralna

Kolejna konsultacja behawioralna

Pierwsza konsultacja trwa około 2-3 godziny, a jej długość zależy od złożoności problemu behawioralnego.

Najlepiej gdyby obecni byli domownicy, którzy są w jakiś sposób zaangażowani w problemy związane z psem. Jednak rozumiem, gdy nie ma takiej możliwości. Wówczas obecność przedstawiciela rodziny wystarczy.

Spotkanie rozpoczynam od szczegółowego wywiadu, szczególną uwagę skupiając na znalezieniu przyczyn problematycznych zachowań Twojego psa. Gdy problem występuje na dworze, to po wywiadzie, wybieramy się wspólnie na spacer, w trakcie którego obserwuję psa i znajduję rozwiązania, które w przypadku tego konkretnego psa będą najbardziej pomocne. Po zebraniu odpowiednich informacji, układam indywidualny plan terapii dopasowany do Ciebie i Twojego psa.

Proszę o przygotowanie smaczków dla psa oraz zabawek z których korzystacie na co dzień. O ile to możliwe, wolałabym, aby pies podczas spaceru był w szelkach, a nie w obroży. Przyda się długa linka (od 5m do 15m). 

  • W ciągu 3 dni od spotkania otrzymasz ode mnie maila z dokładnym opisem zaleconych działań oraz ćwiczeń.  
  • W ciągu tygodnia po spotkaniu kontaktuję się z Wami i rozmawiamy o tym, co udało się wdrożyć, o postępach i trudnościach. 

Czasem przygotowany w trakcie pierwszej konsultacji plan ćwiczeń i zalecenia wystarczają opiekunom do samodzielnej pracy i rozwiązania problemów.

Często jednak terapia jest dłuższym procesem i pracę z psem trzeba rozplanować na etapy.

Kolejna konsultacja trwa 1h.

Spotkanie rozpoczynam od wywiadu mającego na celu ocenę efektów wdrożonych działań i ćwiczeń. W trakcie spotkania wprowadzam ewentualne zmiany w planie terapii, bądź wprowadzam kolejne etapy pracy nad zgłoszonym problemem występującym u psa

Czas trwania terapii dostosowuję do każdego psa oraz możliwości opiekuna indywidualnie, dlatego też nie ma ściśle określonej ilości spotkań. Średnio, konsultację odbywają się co 3-4 tygodnie. Terapia zmiany zachowań jest procesem i często pies potrzebuje czasu by z tymi zmianami się oswoić i sobie je utrwalić jako nowe nawyki.

Umów się na konsultację behawioralną wybierając dogodny dla Ciebie termin: